برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

استقلال با توقف مقابل استقلال، صدر جدول را از استقلال گرفت!

دیدار تیم‌های استقلال تهران و استقلال اهواز در آخرین دیدار از هفته نوزدهم لیگ برتر با تساوی خاتمه یافت.

به گزارش نود تی وی، تیم‌های فوتبال استقلال و استقلال اهواز از ساعت ۱۷ امروز دیدار پایانی هفته نوزدهم لیگ برتر را به میزبانی ورزشگاه آزادی برگزار کردند که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

استقلال که برای صدرنشینی دوباره در پایان این هفته از رقابت‌ها به هر ۳ امتیاز این دیدار نیاز مبرمی داشت، نسبت به حریف هم‌نام اهوازی بازی را با احتیاط بیشتری آغاز کرد.

اهوازی‌ها از همان دقایق نخست کار را هجومی‌تر آغاز کرده و در همان دقایق نخست با دو شوت از راه دور توسط ریکانی و کلاه‌کج دروازه طالب لو را مورد تهدید قرار دادند.

در ادامه استقلال کمی بر توپ و میدان مسلط شده و در دقیقه ۱۰ روی ضربه سر جابر انصاری صحنه خطرناکی را خلق کرد.

اعتماد به نفس بازیکنان تیم اهوازی با گذشت دقایق بازی بیشتر شده و این تیم حتی در دقایق میانی نیمه اول می‌توانست به گل برسد که این فرصت‌ها با خوش‌شانسی آبی‌پوشان تهرانی تبدیل به گل نشد.

در ادامه نیمه اول این دیدار و در دقیقه ۱۸ خضیراوی فرصت تک به تک را برای استقلال اهواز از دست داد و در دقیقه ۲۰ نیز یکبار دیگر خضیراوی نتوانست سانتر زیبای بهمیی را به گل تبدیل کند.

از سوی دیگر در دقیقه ۲۴ بهترین فرصت برای گلزنی استقلال به دست آمد که سجاد شهباززاده در موقعیتی عالی با یک ضربه سر بی دقت این توپ را از دست داد.

استقلال اهواز که از قبل از مسابقه حداقل روی کاغذ در مصاف با صدرنشین لیگ برتر ناکام بود، تا دقیقه ۲۸ دوام آورد. در این دقیقه از مسابقه امید ابراهیمی، هافبک استقلال موفق شد روی یک ضربه کاشته زیبا و دیدنی دروازه حریف اهوازی را برای اولین بار باز کند تا استقلال در نیمه اول این دیدار یک بر صفر پیش بیافتد.

بازی در ادامه در میانه‌های میدان دنبال شد البته در دقیقه ۳۷ جابر انصاری با یک ضربه نمایشی دروازه حریف را تهدید کرد.

نیمه اول این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

در نیمه دوم نیز استقلال اهواز مانند نیمه اول کار را هجومی آغاز کرده و در همان دقیقه اول نیمه دوم تیم اهوازی می‌توانست با ضربه سر مکی‌شریفی که روی سانتر کلاه‌کج حاصل شده بود به گل تساوی برسد که این ضربه نیز با اختلاف کمی از روی دروازه استقلال به اوت رفت.

بازی رفته رفته در نیمه دوم جذاب‌تر شده و استقلالی‌ها با هجومی‌تر کردن سیستم خود فشار بیشتری را به حریف اهوازی آوردند تا از فشار حملات تیم اهوازی نیز کاسته شود.

در ادامه نیمه دوم این دیدار و در دقیقه ۵۳ روی نفوذ زیبای یعقوب کریمی برای استقلال، این بازیکن توپ را به انصاری و سپس مومنی رساند که این فرصت با برخورد توپ به مدافعان استقلال اهواز از دست رفت.

در این لحظات اهوازی‌ها به دفاع تیمی روی آورده و بیشتر به ضدحملات چشم داشتند تا از این طریق حملات خود را ایجاد کنند که اتفاقاً روی این سیستم موفق عمل کرده و در دقیقه ۵۸ توسط حمزه خضیراوی با ضربه‌ سری دیدنی به گل رسیدند.

در ادامه اسقلالی‌ها که نتیجه را از دست رفته می‌دیدند فشار حملات خود را بیشتر کرده و در دقیقه ۶۱ می‌توانستند توسط یعقوب کریمی به گل برسند که این فرصت نیز برای آبی‌پوشان تهرانی از دست رفت.

استقلال با اضافه کردن پروپیچ سعی کرد تا با استفاده ار توپ‌های بلند یک بار دیگر برتری خود را در نتیجه این دیدار حفظ کند که البته دقایق میانی این دیدار در نیمه دوم نیز بیشتر در میانه میدان سپری شد تا هر دو تیم به ادامه مسابقه امیدوار باشند.

در دقیقه ۷۴ استقلال می‌توانست با ضربه سر پروپچیچ به گل برسد که توپ از روی سر دروازه این بازیکن به اوت رفت. پروپچیچ یک دقیقه بعد نیز با یک ضربه سر دیگر دروازه حریف را تهدید کرد که این توپ هم در دستان دروازه‌بان تیم اهوازی آرام گرفت.

استقلال که برای پیروزی و کسب ۳ امتیاز سراسر حمله شده بود در دقیقه ۷۸ روی شوت شهباززاده یک بار دیگر دروازه حریف را تهدید کرد. در همین دقیقه ضربه آرام پروپیچ نیز راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۸۸ خضیراوی یک بار دیگر روی دروازه استقلال خطرساز شد که با خوش شانسی طالب‌لو این توپ نیز به اوت رفت. در دقیقه ۹۰ اما گلر استقلال با واکنشی استثنایی دروازه استقلال را نجات داد و در صحنه‌ای مشکوک توپ را از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

در دقیقه ۹۱ نیز شهباززاده یک فرصت ایده‌آل را برای استقلال از دست داد.

با این نتیجه استقلال با ۳۶ امتیاز صدرنشین شد و استقلال اهواز نیز با ۸ امتیاز در قعر جدول باقی ماند.

موعود بنیادی‌فر داور این دیدار به مهدی مومنی از استقلال و مکی‌شریفی و فرناندو لوپز از استقلال اهواز کارت زرد نشان داد.

ترکیب استقلال:

وحید طالب لو، هرایر مگویان، میلادفخرالدینی، حنیف عمران زاده، یعقوب کریمی (۷۰ – بهنام برزای)، جابر انصاری، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، سجاد شهباززاده، علیرضا رمضانی ( ۴۰ – میثم مجیدی) و مهدی مومنی (۶۲ – پروپچیچ)

سرمربی: پرویز مظلومی

ترکیب استقلال اهواز:

فرناندو سانتوس، طالب ریکانی(محمد جواد کردونی ۹۲)، عادل کلاه کج، میلاد پاک پرور (۸۴ – علی بیگدلی)، حمزه خذیراوی، مهدی اسلامی، رضا بهمئی (۴۶ – حسین ساکی)، میلاد ربانی فرد، مکی شریفی، حسین بهرامی و علی هلیچی

سرمربی: سیاوش بختیاری‌زاده

دیدگاه کاربران