برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

بواتنگ، مطمئن‌ترین بازیکن گواردیولا برای حضور در قلب دفاع + عکس

آمار و ارقام نشان می‌دهد در دوران مربیگری پپ گواردیولا، بهترین و پراستفاده‌ترین بازیکن بایرن برای حضور در قلب دفاع، جروم بواتنگ بوده است.

به گزارش نود تی وی، تیم‌های فوتبال یوونتوس و بایرن مونیخ در حالی امشب مقابل هم در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صف‌آرایی می‌کنند که مهم‌ترین مشکل بایرنی‌ها برای این رویارویی، موضوع دفاع مرکزی است.

جایی که پپ گواردیولا، سرمربی کاتالانی با کمبود نیروی توانمند به خاطر مصدومیت خاوی مارتینز، جروم بواتنگ و هولگر باداشتوبر مواجه است.

هفته‌نامه کیکر در این ارتباط اقدام به تهیه گزارشی کرده که در آن عنوان می‌کند مربی ۴۵ ساله اسپانیایی که در پایان فصل جاری، دوره ۳ ساله قراردادش با مونیخی‌ها به اتمام می‌رسد، تاکنون هدایت سرخ‌پوش را در ۲ سال و نیم حضورش در جنوب آلمان، هدایت بایرن را در ۱۴۰ مسابقه برعهده داشته است.

در این تعداد مسابقه بیشترین بازی را در دفاع میانی از جروم بواتنگ گرفته است و در ۱۰۶ بازی از وجود وی استفاده کرده است.

به عبارتی مطمئن‌ترین نیروی پپ برای حضور در قلب دفاع بواتنگ بوده است. بعد از وی دانته، مدافع برزیلی که اکنون در خدمت ولفسبورگ است، با ۷۲ بازی داشته است.

همچنین مهدی بن‌عطیه با ۲۹ بازی در دفاع میانی، سومین مهره پراستفاده گواردیولا در قلب دفاع بوده است.

به همین ترتیب داوید آلابا (۲۵ بازی)، خاوی مارتینز(۲۲ بازی)، هولگر باداشتوبر (۱۹ بازی)، دانیل فان‌بویتن (۱۶ بازی)، رافینیا(۸ بازی)، یوشوا کیمیش (۴ بازی)، دیگو کونتنتو (۲ بازی) و ژابی آلونسو (یک بازی)‌ در قلب دفاع بایرن در دوران مربیگری پپ حضور داشته اند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران