برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

کمک نقدی وفادارترین هوادار پرسپولیس

هوادار نمونه تیم فوتبال پرسپولیس یک فقره چک به مبلغ ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ تومان به باشگاه پرسپولیس داده است. البته او می‌گوید این تیم می‌تواند بیش از امروز درآمدزایی داشته باشد ولی مشکل اینجاست که مدیران غیرفوتبالی بالای سر این تیم هستند.

روزنامه شهروند آورده است: هوادار مسن و قدیمی پرسپولیس که در سال‌های اخیر تنها یار ثابت این تیم در کنار زمین محسوب می‌شود، در مراسمی که با نام شش‌تایی‌ها در سالروز برتری تاریخی پرسپولیس در دربی برگزار شد، عنوان «هوادار نمونه» را از سوی مسئولان این باشگاه دریافت کرد.

این جانباز ۷۰ درصد که با وجود تمام محدودیت‌های حرکتی، شنوایی و کلامی در بازی‌های خارج از تهران نیز تیمش را همراهی می‌کند، می‌گوید قبل از این‌که به‌ دنیا آمده باشد، یک پرسپولیسی بوده است!

در ادامه، گفت‌وگو با «موسی سلامت»، وفادارترین هوادار پرسپولیس می‌خوانید:

از جشن شش‌تایی‌ها شروع کنیم که در آن به‌عنوان هوادار نمونه پرسپولیس معرفی شدید.

مراسم بسیار فوق‌العاده‌ای بود. تمام بزرگان باشگاه پرسپولیس جمع بودند و برای من هم افتخاری بود که در کنار این عزیزان باشم. فکر می‌کنم بعد از ۳۴ ‌سال جانبازی که تمام آن‌ را در کنار پرسپولیس گذراندم، برای اولین‌بار یک نفر از سوی باشگاه پرسپولیس مرا دعوت کرد که آن هم عباس اسماعیل‌بیگی، رئیس کانون هواداران پرسپولیس بود. حس می‌کردم خیلی گمنام هستم اما خدا را شکر که بالاخره مرا دیدند و از من تقدیر کردند. این اتفاق برایم خیلی هیجان‌انگیز بود و به‌عنوان «هوادار نمونه» افتخار می‌کنم.

خودتان از آن دربی معروف‌ سال ۵۲ که به برد شش بر صفر پرسپولیس انجامید، خاطره‌ای دارید؟

متاسفانه من در هنگام آن بازی خارج از ایران بودم. البته مثل همیشه شدیداً پیگیر اخبار پرسپولیس بودم و وقتی این خبر را شنیدم از شدت خوشحالی بال درآوردم. این برد برای ما همیشه ماندگار است و هیچ‌وقت استقلالی‌ها نمی‌توانند آن‌ را از ذهن خودشان پاک کنند. فکر می‌کنم کار زیبایی است که هر‌ سال به همین بهانه بزرگان پرسپولیس کنار یکدیگر جمع شوند.

از خودتان بگویید. واقعاً چطور در تمام این سال‌ها توانستید به‌عنوان یک هوادار باثبات در کنار پرسپولیس باشید؟

من از بیخ و بن پرسپولیسی هستم. حتی قبل از این‌که به دنیا بیایم هم پرسپولیسی بودم. شاید خیلی‌ها تازه متوجه حضور من شدند اما من هر شبانه‌روز فکر و ذکرم پرسپولیس است. بچه محل علی پروین بودم و قبل از این‌که جانباز شوم، حتی فوتبال را هم به صورت حرفه‌ای بازی می‌کردم. از همان موقع عاشق پروین و تمام پرسپولیسی‌ها بودم. وقتی یک هوادار واقعی باشی، به این نگاه نمی‌کنی که تیمت چه نتیجه‌ای می‌گیرد، بلکه همیشه باید حامی تیم محبوبت باشی.

در این سال‌ها باشگاه پرسپولیس چه برخوردی با شما داشت؟

اصلاً نمی‌خواهم بحث جانباز بودنم را مطرح کنم اما رفتاری که در این سال‌ها با من شده، حتی در شأن یک هوادار عادی هم نبوده است. با این وضع جسمانی‌ام در زمستان و تابستان حتی در شهرهای مختلف در کنار پرسپولیس بودم اما هیچ‌وقت نه قدردانی از من شده و نه حتی کسی حالم پرسیده است. البته من به این مسائل کاری ندارم و از این برخوردها دلسرد نمی‌شوم چون بخش بزرگی از زندگی‌ام پرسپولیس است.

شرایط فعلی پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

پرسپولیس از نظر بازیکن پتانسیل بالایی دارد اما متاسفانه یکسری غیرفوتبالی‌ها باعث شدند این تیم به این روز بیفتد. البته همین حالا هم پرسپولیس خیلی بهتر از استقلال بازی می‌کند و مطمئن باشید حداقل دربی را می‌برد. تصور می‌کنم به خاطر ۴۰ میلیون هواداری که پرسپولیس دارد، برخی از تیم ما می‌ترسند و به خاطر همین می‌خواهند تیم سرخ پایتخت تضعیف شود اما هواداران باید به استادیوم بیایند و اجازه چنین کاری را به مسئولان غیرفوتبالی و استقلالی ندهند.

اخیراً پرسپولیس از هوادارانش درخواست کمک مالی کرده، آیا شما هم در این مورد مشارکتی داشتید؟

من یک فقره چک به مبلغ ۶۶۶۶۶۶ تومان به نام حساب باشگاه نوشتم و تقدیم مسئولان کردم. با این کارم می‌خواستم نشان دهم که هواداران پرسپولیس همیشه پشت تیمشان هستند و هیچ‌وقت هم آن برد شش‌تایی یادشان نمی‌رود. البته این باشگاه پتانسیل این را دارد که در طول‌ سال خیلی بیشتر از این درآمدزایی کند اما همان‌طور که گفتم تقدیر اینگونه بوده تا مدیران غیرفوتبالی بالای سر تیم باشند.

دیدگاه کاربران