برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

وین رونی رکوردار تیم ملی فوتبال انگلیس شد

وین رونی در دیدار با سوئیس، موفق به زدن گل شماره ۵۰ خود با پیراهن سه شیرها شد.

 

به گزارش نود تی وی، وین رونی کاپیتان تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد در مسابقه با سوئیس، در دقیقه ۸۳ موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را باز کند و رکوردی تاریخی را جا به جا کند.

سربابی چارلتون اسطوره باشگاه منچستریونایتد، در طول ۱۲ سال حضور خود برای تیم ملی ، در ۱۰۶ بازی ملی موفق به زدن ۴۹ گل شد، که آخرین گل او در سال ۱۹۷۰ به ثمر رسید، از همان تاریخ وی برترین گلزن تاریخ ملی انگلستان بود تا چند روز قبل که رونی با گلزنی برابر سن مارینو به رکورد بابی چارلتون رسید.

اما جشن رونی سه شنبه شب کامل شد و مهاحم منچستریونایتد با گلزنی برابر سوئیس، پنجاهمین گل ملی را در کارنامه خود ثبت کرد تا اکنون به تنهایی برترین گلزن تاریخ فوتبال انگلیس باشد.

وین رونی در ۱۰۷ بازی ملی، موفق به زدن ۵۰ گل شده است.

بعد از رکوردشکنی، بسیاری از حاضرین در ورزشگاه، ایستاده به تشویق رونی پرداختند.

چارلتون بعد از شکسته شدن رکوردش توسط رونی گفت:

” می خواهم به وین تبریک بگویم، مطمئنم که این رکورد برای طولانی مدت به نام رونی ماندگار خواهد بود، و البته که میدانم او به گلزنی هایش برای تیم ملی و باشگاه ادامه خواهد داد.”

” البته نمیتوانم کتمان کنم که از دست دادن این رکورد مهم، برایم قدری ناامیدکننده است، ولی خوشحالم که کاپیتان باشگاه محبوبم، موفق به شکستن این رکورد شده است. همیشه به داشتن این رکورد افتخار می کردم، از بابت پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورم نیز احساس غرور زیادی دارم.

دیدگاه کاربران