برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

رسمی/ کواچ اخراج شد

پس از دو سال سرمربی گری در تیم ملی، کواچ به دلیل کسب نتایج ضعیف اخراج شد.

به گزارش نود تی وی ، نیکو کواچ، سرمربی تیم ملی کرواسی، پس از نتایج نا امید کننده تیمش در مسابقات انتخابی یورو ۲۰۱۶ توسط فدراسیون فوتبال این کشور کنار گذاشته شد. کرواسی که در ابتدای این ماه صدرنشین گروه H بود، در دو مسابقه اخیر خود، با جمهوری آذربایجان بدون گل مساوی کرده بود و به تیم ملی نروژ ۰-۲ باخت. نیکو کواچ پس از این دو نتیجه مایوس کننده، انگشت اتهام را به سمت شاگردانش نشانه رفته بود و آنها را به بی انگیزگی متهم کرده بود. کاپیتان تیم، لوکا مودریچ نیز از انتقادات در امان نمانده بود و به عدم تلاش در زمین و دوندگی اندک، متهم شده بود. رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی، داوور شوکر در یک کنفرانس مطبوعاتی راجع به این موضوع گفت: بر اساس تصمیم متفق القول هیات رئیسه، ما تصمیم به فسخ قرارداد نیکو کواچ به همراه تمامی اعضای کادر فنی او گرفتیم. من و کواچ به عنوان دو دوست با یکدیگر صحبت کردیم و هنگامی که خبر را به او دادیم، مثل یک جنتلمن قبول کرد.
فدراسیون فوتبال کرواسی، ایگور استیماچ را به عنوان سرپرست موقت تیم ملی تا پایان مسابقات انتخابی یورو ۲۰۱۶ در نظر گرفت. کواچ پیش از این موفق شده بود کرواسی را با پیروزی در دیدار پلی آف مقابل ایسلند، به جام جهانی برزیل برساند. ولی کرواسی در مرحله گروهی تنها موفق به کسب یک پیروزی شد و از گردونه مسابقات حذف شد.
شروع مثبت کرواسی در مسابقات انتخابی یورو ۲۰۱۶ کم کم افول کرد و اکنون از آنته کاچیچ، سرمربی لوکوموتیو زاگرب، به عنوان جانشین احتمالی کواچ یاد می شود. کاچیچ در مصاحبه با مطبوعات کرواسی از این که نام او برای مربی گری تیم ملی مطرح شود، ابراز افتخار کرده است.
فدراسیون فوتبال کرواسی در حساب توئیتر خود نوشت: فرایند انتخاب مربی تیم ملی توسط داوور شوکر و مدیر فنی، رومرو ژوژاک در حال پیگیری است و سرمربی جدید تا ۲۱ سپتامبر معرفی خواهد شد.
منابع کاپ

دیدگاه کاربران