برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

ایران در گروه مرگ انتخابی جام جهانی قرار می‌گیرد؟

قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی سه‌شنبه هفته آینده در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود که با این ترتیب شاگردان کی‌روش به هیچ وجه با استرالیا هم‌گروه نخواهند شد.

به گزارش نود تی وی، رده‌بندی ماه آپریل فیفا امروز از سوی سایت فدراسیون جهانی فوتبال اعلام شد که طی آن تیم ملی ایران با امتیاز ۶۲۷ و ۲ پله صعود نسبت به ماه گذشته میلادی در رده ۴۲ جهان قرار گرفت.

این رده‌بندی از آن جهت برای قاره آسیا حائز اهمیت بود که قرار است قرعه‌کشی هفته آینده مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بر اساس آن انجام شود.

بر همین اساس ۱۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در ۶ سید قرار خواهند گرفت که بر طبق رده‌بندی امروز اعلام شده تیم ملی ایران با تیم ملی استرالیا هم سید شد که با این حساب این دو کشور در قرعه‌کشی سه‌شنبه آینده به عنوان سر گروه‌‌های دو گروه معرفی خواهند شد.

*سیدهای این رقابت‌ها نیز به شرح زیر است:

سید یک: ایران – استرالیا

سید ۲: کره‌جنوبی – ژاپن

سید ۳: عربستان – ازبکستان

سید ۴: امارات – چین

سید ۵: قطر – عراق

سید ۶: سوریه – تایلند

تیم‌های ملی کره‌جنوبی، ازبکستان، استرالیا، ایران، قطر، ژاپن، تایلند و عربستان به عنوان تیم‌های اول گروه‌های هشت‌گانه و چهار تیم چین، سوریه، عراق و امارات به عنوان تیم‌های دوم برتر ۱۲ تیمی هستند که ضمن صعود به جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ باید برای صعود جام جهانی در قالب دو گروه ۶ تیمی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ با یکدیگر رقابت کنند.

بر همین اساس قرعه‌کشی این رقابت‌ها سه‌شنبه هفته آینده در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود که با این ترتیب شاگردان کی‌روش به هیچ وجه با استرالیا همگروه نخواهند شد.

کی‌روش قرار است هفته آینده برای قرعه‌کشی این رقابت‌‌ها راهی مالزی شود. تیم ملی اگر در قرعه‌کشی بدشانس باشد و قرار باشد در گروه مرگ قرار بگیرد با تیم‌های ژاپن از سید ۲، عربستان از سید ۳، چین از سید ۴، قطر از سید ۵ و تایلند از سید ۶ همگروه خواهد شد.

در تحلیل اینکه چرا این گروه، گروه مرگ خواهد بود ذکر این نکته ضروری است که تیم ملی در این سال‌ها همواره در دیدار مقابل کره‌جنوبی، به نسبت رقیب سنتی این تیم یعنی ژاپن، حریف ساده‌‌تری را پیش‌رو داشته است.

در بین تیم‌های سید ۳ نیز همگروهی با عربستان به خاطر مسائل سیاسی پیش آمده و رأی AFC مبنی بر اینکه بازی تیم‌های دو کشور باید در کشور ثالث برگزار شود، می‌تواند مشکلات خاص خودش را داشته باشد.

در بین کشورهای سید ۴ نیز چین و امارات تقریباً همسان هستند اما بعد مسافت می‌تواند دیدار با چین را مشکل‌‌تر کند.

در بین تیم‌های سید ۵ نیز هر دو تیم قطر و عراق، تیم‌های قدرتمندی هستند اما میزبان جام جهانی در سال ۲۰۲۲ با تدارک بهتری پای به مرحله بهتری می‌گذارد ضمن اینکه این تیم با برتری مقابل تمام حریفانش راهی دور نهایی شد.

در بین تیم‌های سید ۶ نیز سوریه و تایلند هر دو برای ایران تیم‌های راحتی هستند اما بعد مسافت تایلند می‌تواند مشکلات بیشتری را برای تیم ملی ایجاد کند.

دیدگاه کاربران