برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

جریمه دژاگه به خاطر خالکوبی سوژه عرب‌ها شد

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: خبر جریمه شدن من به خاطر خالکوبی درست نیست.

به گزارش نود تی وی، اشکان دژاگه که در تیم العربی قطر بازی می کند در مصاحبه با یکی از روزنامه های قطری مصاحبه ای انجام داده که به شرح زیر است:

شرایط تیم العربی را قبل از انجام بازی اول چگونه می‌بینید؟

ما به واسطه اردوی پیش فصل موفقی که در ایتالیا داشتیم وضعیت خوبی داریم و با توجه به این می‌توانیم برای قهرمانی در جام‌های مختلف رقابت داشته باشیم. مخصوصا اینکه این اردو برای بازیکنان جدید که در این فصل به تیم العربی پیوسته‌اند مفید بوده و از اینجا به همه آنها خوشامد می‌گویم.

نظرت درباره سرمربی جدید العربی زولا چیست؟

من باور نمی‌کردم که چنین اسطوره‌ای سرمربی من باشد. او یکی از بهترین بازیکنان در تاریخ فوتبال ایتالیا به شمار می‌آید. او در زمان حضورش در تیم ملی و باشگاه‌ها خوش درخشید و از بازیکنان به نامی است. او همچنین در زمینه مربیگری نیز از بهترین مربیان به شمار می‌آید. به همین خاطر من خوشحالم که او سرمربی من است و بدون شک حضور او در تیم العربی تأثیر مثبتی را خواهد داشت. از زمانی که زولا هدایت تیم العربی را به دست گرفته همه چیز خوب بوده و تمام بازیکنان العربی با تمام جدیت و هر چه که در توان دارند در این فصل تمام تلاش خود را می‌کنند تا العربی را قهرمان لیگ ستارگان کنند و بازیکنان همه می‌دانند که چه مسئولیت سنگینی را بر دوش خود دارند مخصوصا اینکه کادر فنی تیم تغییر کرده و بازیکنان جدیدی به این تیم پیوسته‌اند و تمام هم و غم بازیکنان این است که آنچه که در توان خود دارند ارائه کنند تا به سرمربی جدید تیم کمک کند تا نتایج بهتری را از فصل گذشته به دست بیاورد.

آیا زولا با شما درباره چگونگی بازی‌ات صحبت کرد؟ با توجه به اینکه او قبلا در این پست بازی می‌کرد.

بله، نصیحت‌ها و راهنمایی‌های زیادی به من کرد و من می‌خواهم از این فرصت برای یادگرفتن از مهارت‌های او استفاده کنم. او مخصوصا درباره ضربات کاشته در تمرینات مرا راهنمایی کرد تا ضربات کاشته خودم را با دقت بیشتری بزنم.

در این فصل تیم العربی در وضعیت خوبی است. آیا این شرایط خوب شما را برای محقق کردن آرزوهای هواداران تیم العربی کمک خواهد کرد؟

بله، شرایط مناسب باشگاه خیلی کمک می‌کند تا به نتایج خوبی برسیم اما اکنون منطق حکم می‌کند که درباره این موضوع صحبت نکنیم بلکه باید به فکر آینده باشیم تا روز به روز بهتر شویم و برای قهرمانی که قبلا هم به شما گفته بودم برسیم. ما در این فصل هدف‌مان قهرمانی در لیگ ستارگان و خوشحالی هواداران العربی است. من کاملا می‌دانم که اکنون شرایط برای تیم العربی خیلی مناسب است چه در کادر فنی و چه در مدیریت باشگاه.

آیا تیم العربی در این فصل توانایی حضور در بین چهار تیم نخست لیگ ستارگان قطر را دارد و یا حتی توانایی قهرمانی؟

ما اکنون در آغاز فصل هستیم و اولین بازی خود را امروز انجام خواهیم داد. العربی باشگاه بزرگ و دیرینه‌ای است و سطح تیم ما از بقیه تیم‌ها پایین‌تر نیست به همین خاطر ما توانایی رقابت در بین این تیم‌ها را داریم. هر چند که در لیگ ستارگان تیم‌های قدرتمندی مانند السد که ژاوی هرماندز کاپیتان سابق کاتالان‌ها را در خدمت دارد و تیم‌هایی مانند لخویا، الجیش و قطر نیز حضور دارند. اما ما امروز با به دست آوردن سه امتیاز کامل بازی در برابر تیم الوکره می‌توانیم فصل خوبی را شروع کنیم تا ادامه فصل را با قدرت پیش ببریم.

آیا سرمربی جدید جیان فرانکو زولا می‌تواند تیم العربی را در لیگ ستارگان قهرمان کند؟

زولا مربی خوبی است و او تجارب زیادی را دارد. همچنانکه قبلا گفته‌ام او در زمینه مربیگری و هم در زمینه حضورش به عنوان بازیکن از بهترین‌ها بود. کسی که با تیم ملی ایتالیا درخشیده است برای او قهرمان کردن تیم العربی کار سختی نیست. او از زمانی که به تیم العربی آمده تمام تلاش خود را کرده تا تمام بازیکنان را در طی تمرینات پیش فصل و تمریناتی که در دوحه داشتیم به خوبی بشناسد و تیم را خوب آنالیز کند و همه بازیکنان به نوعی خوشحال هستند که زولا هدایت تیم را به دست گرفته است. او با تمام بازیکنان به صورت فردی صحبت و آنها را راهنمایی کرده است. به همین خاطر تمام بازیکنان خوشبینند که با او در این فصل قهرمان لیگ ستارگان شوند.

آیا اکنون با روش زولا خودتان را تطبیق داده‌اید؟ بدون شک روش زولا با سرمربی سابق تیم العربی متفاوت است.

بله، بدون شک روش زولا متفاوت از روش سرمربی قبلی است و این امور در عرصه فوتبال بسیار اتفاق می‌افتد. حتی در بسیاری از فصل‌ها سه یا چهار مربی تغییر می‌کند و هر سرمربی فلسفه خاص خودش را دارد. اما هدف همه آنها پیروزی است . هر تیمی به مربی با تجربه و صاحب فکری نیاز دارد تا تیم قدرتمند را آماده کند. به همین خاطر من تمام صفات یک مربی موفق را در وجود زولا اسطوره سابق فوتبال می‌بینم و ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا تاکتیک‌های زولا را در مستطیل سبز پیاده کنیم.

عملکردت در فصل گذشته را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در فصل گذشته به علت تجربه شرایط آب و هوایی جدید نتوانستم خودم را به آن شکل مطلوب نشان دهم و انتظاراتی که از من داشتند را نتوانستم برآورده کنم ولی در این فصل تمام سعی خود را می‌کنم که بازی خوبی را از خود به نمایش بگذارم.

علت اینکه تیم العربی در فصل گذشته نتایج خوبی را نگرفت چه بود؟

علت خاصی ندارد. ما در تمام بازی‌ها تلاش خود را کردیم تا بهترین نتیجه را بگیریم و هواداران را خوشحال کنیم ولی ما در فصل گذشته به عنوان قهرمانی نرسیدیم اما به خاطر هواداران بیشماری که تیم العربی دارد در این فصل تمام سعی خود را می‌کنیم تا قهرمانی‌های زیادی را برای هواداران به ارمغان بیاوریم تا تیم العربی را به جایگاه اصلی‌اش بازگردانیم.

هدف شما در این فصل از لیگ ستارگان چیست؟

آرزوی من این است که در این فصل جزء بهترین بازیکنان لیگ ستارگان شوم. اگرچه من به دنبال عناوین فردی نیستم بلکه هدف من این است که گل‌های زیادی را به ثمر برسانم تا شادی و خوشحالی را به سکوهای هواداران العربی بازگردانم و قهرمانی‌های زیادی را برای هواداران به ارمغان بیاورم.

حرف‌های بسیاری درباره جدا شدن شما در پایان این فصل شنیده می‌شود. می‌توانید توضیح بدهید؟

خیر،‌محال است. من اصلا نمی‌خواهم اینطور از تیم العربی جدا شوم.زیرا هنوز تیمی برای هواداران در باشگاه العربی ارائه ندادم. به همین خاطر با وجود پیشنهادهای زیادی که از خارج از قطر داشتم تصمیم گرفتم که در تیم العربی بمانم تا قهرمانی را برای این تیم و هواداران کسب کنم و من در این فصل بسیار خوشبین هستم تا به قهرمانی برسم.

پیامت برای هواداران العربی چیست؟

هواداران العربی اطمینان کامل داشته باشند که ما در این فصل تمام آنچه را که در توان خود داریم برای فراموشی نتایج ناموفق فصل پیش ارائه می‌کنیم و در این فصل برای قهرمانی در لیگ ستارگان و سایر جام‌ها می‌جنگیم. تیم العربی در این فصل بازیکنان و کادر فنی خوبی دارد و ما باید با اطمینان به خودمان به بهترین نتایج ممکن برسیم و از هواداران هم انتظار دارم که در هر بازی با تشویق‌های خودشان تیم‌شان را هدایت کنند.

مطبوعات ایرانی درباره محرومیتت به خاطر خالکوبی‌ات صحبت می‌کنند. آیا این مسئله صحت دارد؟

خیر، این خبر درست نیست و این فقط سخن مطبوعات است. خالکوبی من مستحق محرومیت و جریمه نیست همچنانی که همه می‌دانند که من در آلمان بزرگ شدم و از وضعیت من اطلاع داشتند و به همین خاطر فکر نمی‌کنم به خاطر خالکوبی جریمه شوم.

منابع : مشرق

دیدگاه کاربران