برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

خیلی ممنون آقای مهدی طارمی منت ۷۰۰میلیونی!

هنوز یک هفته هم از پایان لیگ پانزدهم نگذشته بود که وکیل مهدی طارمی اعلام کرد این بازیکن قطعا از پرسپولیس جدا خواهد شد.

به گزارش نود تي وي : گفته می‌شود مقصد طارمی یک تیم باشگاهی در اروپا است، هرچند تا وقوع قطعی این انتقال نمی‌توان به طور روشن در این مورد قضاوت کرد. سال گذشته هم مطالب زیادی در مورد پیشنهادهای اروپایی مهاجم بوشهری مطرح شده بود که هیچوقت اصالت هیچکدام از آنها ثابت نشد. جالب اینکه پنجشنبه گذشته وکیل طارمی احتمالا با انگیزه اثبات وفاداری او به پرسپولیس، اسناد مربوط به پیشنهاد القادسیه کویت به مبلغ ۴۵۰هزار دلار را که یک سال پیش در چنین روزهایی دریافت شده بود، به انتشار رساند. همین اقدام باعث شده خیلی‌ها نتیجه بگیرند طارمی پارسال هیچ پیشنهادی از اروپا نداشته، چرا که در غیر این صورت حتما نماینده او مدارک مربوط به آن پیشنهادها را هم رسانه‌ای می‌کرد!

پرسپولیس به طارمی بدهکار است؟
باشگاه القادسیه کویت حاضر بوده در ازای یک فصل، مبلغ ۴۵۰هزار دلار به مهدی طارمی پرداخت کند. با محاسبه قیمت ۳۴۰۰تومانی برای دلار، مجموع رقم پرداختی به طارمی در صورت وقوع این انتقال، چیزی حدود یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان از کار درمی‌آمد. این در حالی است که مطابق اسناد موجود در سایت سازمان لیگ، طارمی برای لیگ پانزدهم مبلغ ۸۰۰میلیون تومان از پرسپولیس دستمزد گرفته است. به این ترتیب شاید طارمی می‌توانست با حضور در القادسیه، حدود ۷۰۰میلیون تومان بیشتر پول در بیاورد. اما آیا واقعا عبور از چنین رقمی، می‌تواند یک بهانه خوب برای منت گذاشتن بر سر هواداران باشد؟ فراموش نکنیم در صورت انتقال به لیگ سطح پایین کویت، احتمال بسیار زیادی وجود داشت که طارمی پیراهن تیم ملی را از دست بدهد. به علاوه شرایط آب و هوایی آن کشور و دوری از خانواده هم از دیگر پیامدهای پیوستن به القادسیه بود. ضمن اینکه معلوم نیست بازیکنی که یک سال در چنین سطحی بازی می‌کند، بعد از پایان قراردادش چه فرمی پیدا می‌کند. حتی اگر همه این موارد را هم نادیده بگیریم، مسلما در رابطه طارمی- پرسپولیس، این مهاجم بوشهری است که هنوز بدهکار و مدیون محسوب می‌شود. در اتفاقی بسیار کم‌نظیر در فوتبال ایران، طارمی مستقیما از لیگ یک به پرسپولیس آمد و ظرف سه هفته با اعتماد مربیان این تیم فیکس شد. دو سال پیش درست در چنین روزهایی، فقط دوستان و بچه‌محل‌های طارمی او را می‌شناختند، اما حالا شرایط عوض شده و این تغییر بزرگ را در زندگی آقای گل، «پرسپولیس» به وجود آورده است. با این اوصاف آیا واقعا جایی برای منت گذشتن باقی می‌ماند؟

واکنش منفی کاربران
بر خلاف چیزی که مدیربرنامه‌های طارمی تصور می‌کرده، انتشار اسناد مربوط به پیشنهاد باشگاه القادسیه به او چندان به نفعش تمام نشده است. مروری بر کامنت‌های هواداران در فضای مجازی نشان می‌دهد خیلی از پرسپولیسی‌ها چنین رفتاری را نپسندیده‌اند و آن را حمل بر خودنمایی طارمی، در آستانه جدایی از باشگاه کرده‌اند. این در حالی است که حتی پیش از انتشار این سند هم تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس معتقد بودند طارمی از انگیزه قبلی برای ادامه درخشش در پرسپولیس برخوردار نیست و با این اوصاف شاید بهتر باشد جایی برود که دلش می‌خواهد.

دیدگاه کاربران