برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

پرطرفدارترین ستاره های خرداد داغ فوتبال ایران

با پایان لیگ پانزدهم و مشخص شدن تکلیف قهرمان جام حذفی تکاپوی تیم ها برای در اختیار گرفتن بازیکنان مورد نظرشان آغاز شده است

به گزارش نود تی وی ، لیگ پانزدهم با قهرمانی استقلال خوزستان برای اولین بار در تاریخ این باشگاه به پایان رسید و در فینال جام حذفی نیز شاگردان یحیی گل محمدی موفق شدند استقلال تهران را در ضربات پنالتی شکست داده و برای دومین بار متوالی عنوان قهرمانی را کسب کنند. حالا تیم ها وارد مرحله ای مهم و تاثیر گذار برای شکل دادن نفرات خود در فصل آتی لیگ برتر شده اند و تلاش می کنند تا ستاره های فصل گذشته را به خدمت خود درآورند. در میان این بازیکنان وحید امیری با شادی نکردن پس از گلزنی به پرسپولیس و بختیار رحمانی با تکرار همین عمل پس از گلزنی به استقلال به شایعه های اطراف خود برای پیوستن به این دو تیم پرطرفدار پایتخت دامن زدند.

در زیر اشاره ای کوتاه به ستاره های لیگ پانزدهم و عطش تیم های مختلف برای به خدمت گرفتن آن ها خواهیم انداخت.

۱- مهدی ترابی:
مهدی ترابی جوان و آینده دار بدون شک شاه ماهی این فصل لیگ برتر بود. بازیکنی که هم در مهره ای تاثیر گذار در تیم سایپا بود و هم چنین یکی از ستاره های تیم المپیک ایران که با بدشانسی از راهیابی به المپیک ریو بازماند. او که یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کیروش برای حضور در ترکیب تیم ملی به حساب می آید، مورد توجه بسیاری از باشگاه ها قرار گرفته است. در این میان با توجه به اخبار موجود شانس پرسپولیسی شدن او بیش از سایر تیم ها به نظر می رسد، هر چند که با حضور حسین فرکی در راس تیم سایپا و تدارک آنها برای قهرمانی این تیم تمام تلاش خود برای حفظ این بازیکن ارزشمند را به عمل خواهد آورد.

۲- بختیار رحمانی:
بختیار یکی دیگر از چهره های مورد توجه پنجره نقل و انتقالات می باشد که گمانه زنی های زیادی در محافل در مورد تیم آینده او وجود دارد. البته خود رحمانی در خصوص تیم آینده خود سکوت کرده ولی با توجه به اخبار منتشر شده احتمال پیوستن این بازیکن به استقلال تهران بیش از سایر تیم ها ست. طرفداران استقلال نیز که این فصل از نبود یک بازیکن خلاق در تیم خود ابراز نارضایتی می کردند پادرمیانی کرده و در صفحات مجازی از پیوستن این بازیکن به تیمشان حمایت کردند.

۳- کاوه رضایی:
کاوه رضایی از جمله بازیکنانی است که با اتمام فصل قراردادش با تیم ذوب آهن پایان یافت و به عنوان بازیکن آزاد می تواند به تیم دیگری بپیوندد. او که مهاجم اول یحیی به حساب می آمد حالا باید از بین پیشنهاد هایی که پیش روی خود دارد یک تیم را برگزیند. مقصد احتمالی او می تواند کشور های حاشیه خلیج فارس باشد. البته با توجه به علاقه استقلال و پرسپولیس به این مهاجم خوش فکر و خوش استیل باید دید در نهایت چه سرنوشتی در فصل آینده برای این مهاجم رقم خواهد خورد.

۴- وحید امیری:
وحید امیری به نظر می رسد یکی از گزینه های پنجره انتقالات لیگ می باشد که به امضای قرارداد با پرسپولیس بسیار نزدیک می باشد. او در ۲۸ بازی برای نفت به میدان رفت و ۵ گل برای این تیم به ثمر رساند. این روز ها و با شرایط ویژه ای که نفت تهران با آن دست به گریبان می باشد ستاره های این تیم یکی یکی در حال ترک این تیم می باشند. بعد از قطعی شدن قرارداد بیرانوند با پرسپولیس این احتمال وجود دارد که وینگر چپ تیم ملی نیز به این تیم بپیوندد مگر اینکه اتفاق ویژه ای رخ دهد.

۵- سید جلال حسینی:
مدافع مستحکم و متعصب تیم ملی فوتبال ایران در لیگ پانزدهم توانست عملکرد خوبی از خود به نمایش گذارد. حضور او در قلب خط دفاعی نفت تهران یکی از دلایل موفقیت نفت در فصل ۹۴-۹۵ بود. این مدافع با تجربه در ۲۰ بازی برای نفت به میدان رفت و دو گل نیز به ثمر رساند. حالا و پایان یافتن قرارداد یکساله مدافع با تجربه نفت تیم های مختلفی سرسختانه برای به خدمت گرفتن او تلاش می کنند و باید دید در فصل آینده پیراهن چه تیمی را بر تن او خواهیم دید. البته باز هم با توجه به گمانه زنی های صورت گرفته دیدن پیراهن قرمز بر تن او محتمل تر می باشد.

۶- سعید آقایی:
دفاع چپ جوان و خوش آتیه تیم تراکتور در لیگ پانزدهم توانست خود را به عنوان یکی از بهترین چپ های ایران معرفی کند و خوش درخشید. آقایی که حالا خدمت سربازی اش پایان یافته به تیم سابق خود گسترش فولاد تبریز بازگشته است و تراکتور برای در اختیار داشتن مجدد این مدافع باید با مسئولان گسترش به توافق برسد.

۷- مهرداد محمدی:
با سقوط تیم راه آهن به دسته پایین تر فوتبال کشور به احتمال غریب به یقین مهرداد محمدی نیز از این تیم جدا خواهد شد و راهی تیم دیگری خواهد شد. او که هیچ وقت از علاقه خود برای پیوستن به جمع سرخپوشان ترسی به دل راه نداده باید دید در فصل آتی به این تیم خواهد پیوست یا خیر ؟ هر چند که مدیران راه آهن که درآمد خوبی از انتقال برادر دوقلوی او میلاد محمدی به تیم گروژنی روسیه به دست آورده اند در تلاش هستند تا مهرداد را نیز مانند میلاد لژیونر کنند. آیا قل دوم برادران محمدی نیز لژیونر خواهد شد ؟

۸- محمدرضا خلعتبری:
مهاجم ریزنقش سپاهان با پایان قراردادش خیلی زودتر از زمانی که تصور می شد چمدان هایش را برای ترک اصفهان بست. حتی حاضر نشد در هفته پایانی برای سپاهان بازی کند و به بهانه مصدومیت به تهران آمد تا صدای اعتراض سرمربی موقت تیم رابلند کند. حالا بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل پر حاشیه با سپاهان خلعتبری به عنوان بازیکن آزاد هر باشگاهی را وسوسه می کند تا باب مذاکره با او را باز کند از جمله استقلال، گسترش فولاد و حتی سایپا با حسین فرکی که اعتقاد خاصی به این بازیکن دارد.

۹-ماتیاس چاگو:
هافبک سیه چرده و کامرونی فولادی ها بعد از چند فصل درخشان با اهوازی ها حالا دیگر سوژه اصلی نقل و انتقالات محسوب می شود. بازیکنی که گفته می شود با گسترش فولاد توافق کرده و به احتمال زیاد فصل آتی را در تبریز خواهد گذراند از چند باشگاه دیگر هم پیشنهاد دارد از جمله سایپا، پیکان و حتی ذوب آهن به همین خاطر باید منتظر ماند و دید گسترشی ها می توانند او را در سبد خریدی خود حفظ کنند چاگو هم راهی یک باشگاه دیگر می شود.

۱۰-مسعود حسن زاده:
مهاجمی که یک فصل روی نیمکت ذوب آهن نشست با وجود این که یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد پای خود را در یک کفش کرده که از این تیم جدا شود می تواند دیگر سوژه اصلی نقل و انتقالات باشد. مسعود که به خاطر شرایطش در اصفهان موقعیت های خوبی از جمله حضور در تیم را از دست داد حالا به دنبال پیوستن به تیمی جدید است تا بلکه دوباره به سطح اول برگردد و از دو تیم استقلال و پرسپولیس به عنوان مشتریان دست به نقد او نام برده می شود. البته قصه جدایی او از ذوب آهن می تواند کمی پیچیده شود به خصوص با قراردادی که در سازمان لیگ ثبت شده اما قطعا اگر یحیی گل محمدی در ذوب آهن ماندنی شود باید شاهد جدایی حسن زاده از این تیم بود و حضورش در یک تیم سرشناس تر.

***

در کنار این ۱۰ بازیکن نفرات دیگری هم هستند که می توانند در تابستان داغ نقل و انتقالات فوتبال ایران سرو صدای زیادی به راه بیاندازند. نفراتی مثل ساسان انصاری، رحیم مهدی زهیوی، فرید بهزادی کریمی، سوشا مکانی، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، لئوناردو پادووانی و لوسیانو پریرا، میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده و … که قطعا جابه جایی هایی در تابستان خواهند داشت.

دیدگاه کاربران