برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

رونمایی از ترکیب ۱۱ نفره پرسپولیس

پرسپولیس علیرغم انتقاداتی که نسبت به عملکرد آنها در نقل و انتقالات می شود و برخی نارضایتی ها را متوجه خود می بینند با توجه به حفظ ساختار فصل گذشته شان به نظر می رسد عملکرد مثبتی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش نود تی وی ، برانکو ایوانکوویچ با حفظ ۷ بازیکن اصلی ترکیب فصل گذشته اش و البته اضافه کردن دو بازیکنی که تجربه حضور در این تیم را دارند و جذب دو بازیکن در پست هایی که احساس ضعف می کردند گام به لیگ شانزدهم خواهند نهاد.

با این شرایط نگاهی خواهیم انداخت به ترکیبی که سرخپوشان احتمالا در فصل آینده و در مصاف با رقبا از آن سود خواهند برد.

دروازه بان: بیرانوند بیمه می کند؟

مهمترین ضعف پرسپولیس در فصل گذشته به گواه کارشناسان و هواداران این تیم خط دروازه بود. آنها البته در این فصل خیلی زودتر از حد تصور به سراغ گزینه جانشینی سوشا مکانی رفتند که به حکم کمیته انضباطی باید ۶ ماه محرومیت خود را پشت سر می گذاشت. علیرضا بیرانوند که از فصل گذشته صحبت هایی درباره حضورش در ترکیب این تیم شنیده می‌شد خیلی زود با پیراهن این تیم عکس یادگاری گرفت تا دغدغه های آنها در این پست کاهش یابد. علیرضا بیرانوند که علیرغم حاشیه های فراوان در فصل گذشته یکی از بهترین دروازه بان لیگ پانزدهم محسوب می شد این امیدواری را ایجاد کرده است که بزرگترین نقطه ضعف سرخپوشان در فصل گذشته با حضورش پوشانده شود.

دفاع میانی: تغییر صد در صدی

در خط دفاع میانی پرسپولیس ۴ بازیکن فصل گذشته اش را کاملا کنار گذاشت تا با شرایط جدیدی به مصاف رقبا برود. آنها مایکل اومانیا، لوکا ماریچ، علیرضا نورمحمدی و محسن بنگر را از لیست خود کنار گذاشتند و با سیدجلال حسینی، آنتونی گولچ، محسن ربیع خواه و حامد آقایی قرارداد بستند. در این بین صحبت از جذب مدافع میانی اوکراینی دیگر نیز هست که با این شرایط البته به نظر می رسد در این پست سیدجلال حسینی و آنتونی گولچ حضور یابند.

دفاع راست؛ رضاییان رفت ماهینی هست

مهمترین تعاریف برانکو ایوانکوویچ طی مدت اردوی این تیم در اوکراین به جایی اختصاص داشت که صادق محرمی در پست مدافع راست به میدان رفته بود. او که از جدایی رامین رضاییان و غیبت حسین ماهینی به دلیل مشکلات خروجی اش استفاده کرده بود تا به اینجا توانسته رضایت سرمربی کروات را جلب کند. البته با توجه به تجربه حسین ماهینی به نظر می رسد این بازیکن که یکی از کاپیتان های این تیم نیز محسوب می شود در این پست به عنوان بازیکن اصلی به میدان رود.

دفاع چپ؛ جنگ آرام طبع و انصاری

در دفاع چپ به نظر می رسد پرسپولیس دغدغه چندانی در طول فصل نداشته باشد و آنها اکنون صاحب دو بازیکن مدعی در این پست هستند. محمد انصاری که با حضور خود در فصل گذشته در این پست به یکی از بازیکنان تاثیرگذار و البته پدیده لیگ در جناح چپ تبدیل شده بود اکنون محمد آرام طبع را نیز در کنار خود می بیند که با انگیزه زیادی پیراهن سرخ را بر تن کرده است. حضور این دو بازیکن و جنگ برای تصاحب جایگاه اصلی در این پست دغدغه شیرین برانکو محسوب می شود.

خط میانی بدون تغییر و البته دغدغه امیری

در خط میانی، پرسپولیس در شرایط عادی بدون تغییر خاصی به مصاف رقبا خواهد رفت. آنها در این پست همچون فصل گذشته کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و امید عالیشاه را در اختیار دارند و این در حالی است که ساسان انصاری، احمد نوراللهی، محمد رحمتی، احسان الوان زاده و وحید امیری نیز آمادگی بالایی برای تصاحب جایگاه اصلی هر کدام از این بازیکنان را دارا هستند و با کوچکترین لغزشی جایگاه آنها را به خود اختصاص خواهند داد.

خط حمله و باز هم ثبات

بازگشت مهدی طارمی خیلی از مشکلات این تیم را در این پست برطرف کرده است. آنها همچون فصل گذشته می توانند از علی علیپور و مهدی طارمی در این پست استفاده کنند و به کابوس رقبا تبدیل شوند. در کنار این دو بازیکن که هماهنگی بالایی در فصل گذشته از خود به جا گذاشته اند، برانکو ایوانکوویچ شهاب زاهدی، وحید امیری و امید عالیشاه را نیز در اختیار دارد که قادر به حضور در فاز تهاجمی این تیم نیز هستند و شهاب زاهدی در این بین توانست نظر سرمربی کروات را در اردوی اوکراین به خود جلب کند و مدعی حضور در ترکیب اصلی محسوب می شود.

ترکیب احتمالی به همراه نفرات جایگزین احتمالی پرسپولیس در لیگ شانزدهم:

علیرضا بیرانوند (الکساندر لوبانف)، سیدجلال حسینی (حامد آقایی)، آنتونی گولچ (محسن ربیع خواه – محمد انصاری)، محمد انصاری (محمد امین آرام طبع)، حسین ماهینی (صادق محرمی)، کمال کامیابی نیا (احمد نوراللهی – محسن ربیع خواه)، امید عالیشاه (احسان الوان زاده – وحید امیری)، محسن مسلمان (محمد رحمتی)، فرشاد احمدزاده (ساسان انصاری)، مهدی طارمی (وحید امیری) و علی علیپور (شهاب زاهدی)
به نفرات بالا که به همراه نفرات جایگزین آنها معرفی شده می توان دو بازیکن خارجی دیگر مدنظر سرخپوشان را نیز اضافه کرد که در این شرایط به طور کلی به نظر می رسد آنها هم روی نیمکت و هم در ترکیب اصلی شرایط فوق العاده ای را به خود اختصاص داده اند و برانکو امیدوارانه می تواند در کنار هواداران پرسپولیس فصل را آغاز کند.

دیدگاه کاربران