برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

دستکاری عجیب و بی سابقه در لیست تیم ملی

در حالی که به نظر می‌رسد در فدراسیون فوتبال هر تیم ملی در رده‌های مختلف در آرامش کار خود را انجام می‌دهد اما شواهد و قرائن از مسائل دیگری سخن می‌گوید. روز گذشته اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال افتاده که باید گفت این مسئله تقریباً هم عجیب و هم نادر بوده است. اتفاقی که با توجه […]

در حالی که به نظر می‌رسد در فدراسیون فوتبال هر تیم ملی در رده‌های مختلف در آرامش کار خود را انجام می‌دهد اما شواهد و قرائن از مسائل دیگری سخن می‌گوید. روز گذشته اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال افتاده که باید گفت این مسئله تقریباً هم عجیب و هم نادر بوده است.

اتفاقی که با توجه به اسناد موجود نشان از جنگ پنهان در فدراسیون دارد. اگر این اتفاقات را کنار هم بگذاریم متوجه می‌شویم شاید عده‌ای می‌خواهند تیم امید را به حاشیه کشانده و مانع از نتیجه‌گیری شاگردان محمد خاکپور شوند.

در حالی که در چند ماه گذشته حبیب کاشانی به عنوان مدیر تیم امید و خاکپور به عنوان سرمربی بارها گفته‌اند که تصمیمات کارلوس کی‌روش باعث شده تا برنامه‌ریزی‌های آنها دچار اختلال شود با این حال همیشه کفه ترازو به نفع سرمربی تیم ملی سنگینی کرده و این خاکپور و گروهش بوده‌اند که مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند.

روز گذشته در نشست خبری اعضای تیم امید، خاکپور و کاشانی اعلام کردند که مشکلی برای تعامل با تیم ملی بزرگسالان ندارند و همچنین اذعان داشتند با توجه به بازی‌های رسمی تیم ملی در چند روز آینده از بازیکنانی که به صورت مشترک مورد توجه آنها و کی‌روش هستند چشم‌پوشی می‌کنند اما این به شرطی است که واقعاً کی‌روش روی آن بازیکنان نظر داشته باشد.

سایت فدراسیون فوتبال روز گذشته قبل از اینکه اسامی تیم ملی بزرگسالان اعلام شود ۲۴ بازیکن تیم امید را روی خروجی خود قرار داد. یکی از نکات عجیب در اعلام اسامی، درج شدن نام برخی از بازیکنان تیم های باشگاهی در تیم‌های دیگر بود. مثلاً در حالی که وحید حیدریه بازیکن تیم پرسپولیس است نامش در کنار بازیکنان استقلال قرار داده شده بود یا این اتفاق در مورد یکی از بازیکنان سپاهان و ذوب‌آهن هم رخ داد.

به نظر می‌رسید که این خبر به اشتباه روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفته یا سرمربی تیم امید دچار این اشتباه شده است اما مسئله وقتی جالب شد که برخی از رسانه‌های نزدیک به کی روش پس از انتشار اینگونه خبر به نقد سرمربی تیم امید پرداخته و به او تاخته‌اند که آقای سرمربی شما که بازیکن ذوب‌آهن و سپاهان را تشخیص نمی‌دهی و نمی‌دانی بازیکنت در کدام باشگاه بازی می‌کند چطور به دنبال نتیجه گرفتن برای راهیابی به المپیک هستی.

در لیست اصلی خاکپور که در اختیار فدراسیون قرار گرفته هیچ اسمی از باشگاه برده نشده است. در مورد ۳ بازیکن مد نظر کی‌روش نیز نوشته سرمربی امید با آنچه در خروجی سایت قرار گرفته کاملا متفاوت است.

در فهرست اسامی بازیکنان امید که از سوی خاکپور منتشر شده، به گونه‌ای نوشته شده که نام باشگاه وجود ندارد و پست بازیکنان لحاظ شده است، همچنین در این لیست سرمربی تیم ملی امید در مورد محمدرضا اخباری، علی کریمی و میلاد محمدی هیچ توضیحی نداده و آنها را در بین سایر بازیکنان قرار داده است در حالی که در خبری که روی سایت فدراسیون فوتبال آمده نه تنها اسامی بازیکنان در کنار نام باشگاهشان ذکر شده بلکه این توضیح آمده که کادر فنی تیم امید اخباری، کریمی و محمدی را به دلیل اولویت تیم ملی بزرگسالان در لیست قرار نداده است.

اسناد منتشر شده نشان می دهد که اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال در حال رخ دادن است و گویی دست‌هایی در کار است که علاوه بر اختلاف‌افکنی بین کادر فنی تیم امید و بزرگسالان به دنبال مانع‌تراشی برای موفقیت تیم امید هم هستند. دست‌هایی که برای تاختن به خاکپور و گروهش از هیچ کاری فروگذار نیستند.

مسئله این است که آیا راهیابی به المپیک بعد از ۴۰ سال اهمیتش کمتر از صعود به جام جهانی است؟ آیا غیر از این است که اگر ملی‌پوشان امید ما بتوانند به سمت ریو ۲۰۱۶ راه پیدا کنند دریچه‌های جهانی را به سمت فوتبال ما می‌گشایند؟

آقای کفاشیان! حواستان کجاست؟ مسئولان کمیته ملی المپیک، مسئولان وزارت ورزش! با توجه به اهمیت مسابقات مقدماتی المپیک در فوتبال که این روزها شاهدیم از کشور میزبان گرفته تا مدعیان بزرگ جهانی تلاش می‌کنند در تابستان آینده خود را به ریو برسانند می‌طلبد شما نیز ورود کرده و حمایت همه‌جانبه از آینده‌های فوتبال این مرز و بوم داشته باشید. جوانانی که این روزها خوب چهره شده‌اند و حتی جاهایی که تیم ملی ما با مشکل روبه‌رو می‌شود گره‌ها به دست همین امیدها باز می‌شود.

در زیر می‌توانید مقایسه لیست اصلی خاکپور و لیست منتشر شده از سوی فدراسیون را مشاهده کنید.

دیدگاه کاربران