برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

تراکتور ۳- پیکان ۱؛ رقص لزگی در زمین اختصاصی

تراکتورسازان موفق شدند با ارائه یک بازی هجومی به اولین پیروزی خود در لیگ شانزدهم دست پیدا کنند.

به گزارش نود تی وی، دو تیم تراکتورسازی و پیکان در سومین بازی خود توانستند به نتیجه ای دست پیدا کنند که در بازی های قبلی آن را تجربه نکرده بودند، تراکتورسازان در این بازی با ارائه یک بازی هجومی سه بار دروازه خود را باز کنند و البته در مقابل یک بار نیز دروازه خود را باز شده ببینند تا در نهایت در خانه خود به پیروزی برسند و اولین سه امتیاز خود را در لیگ شانزدهم به دست بیاورند.

با گزارش زنده این بازی همراه “ورزش سه” باشید:

هفته سوم لیگ شانزدهم، ساعت ۱۸ ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی
داور: رضا مهدوی کمک ها: اسد حاج محمد، حمید سبحانی

تراکتورسازی تبریز:

محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، هادی محمدی، سعید آقایی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، سروش رفیعی (۸۵ محسن بنگر)، جاسم کرار، محمد نوری (۷۹ سینا عشوری)، لوسیانو ادینهو (۸۹ شهرام گودرزی) و محمد ابراهیمی
سرمربی: امیر قلعه نویی

پیکان:

رحمان احمدی، امیرحسین صادقی، سیاوش یزدانی، آرمان قاسمی، علی حمودی، ابوالفضل ابراهیمی، محمد صادق بارانی، مهدی شیری، سیامک نعمتی (۷۰ آراز امامعلی)، بهادر عبدی (۵۷ شهریار مقانلو) و گادوین
سرمربی: مجید جلالی

شرح بازی :

شاگردان امیر قلعه نویی موفق شدند در دومین دیداری که در زمین اختصاصی خود برگزار می کردند به اولین پیروزی برسند و پنج امتیازی شوند.
پس از آغاز بازی حملات پردامنه تراکتورسازی خیلی سریع نتیجه داد و این تیم با ضربه ادینیهو و سپس گل تماشایی محمد ابراهیمی از پیکان پیش افتاد اما در شرایطی که شاگردان قلعه‌نویی غرق در خوشحالی بودند پیکان با یک گل غافلگیرکننده توسط صادقی فاصله را کم کرد تا اخم‌های امیر قلعه‌نویی در هم شود. تراکتور بعد از گل خورده باز هم حملاتی روی دروازه پیکان داشت اما به جز یک بار موقعیت چندان حساسی روی دروازه حریف ایجاد نکرد تا بازی در نیمه اول با نتیجه ۲ ـ یک به پایان برسد.
اما در نیمه دوم بازهم تیم میزبان میل به باز کردن دروازه حریف داشت و پس از چند حمله ناموفق بالاخره موفق به انجام این هدف شد و گل سوم را به ثمر رساند. در ادامه نیز علی رغم حملاتی که پیکانی ها داشتند این تراکتورسازی بود که بر بازی حاکم بود و در این میان چند بار نیز توسط ادینیو دروازه حریف را به خطر انداختند موفق به افزایش گل های خود نشدند تا در نهایت دو تیم به همین چهار گل رضایت دهند.
تراکتورسازان با این پیروزی پنج امتیازی شدند و توانستند دستی به سر و روی جایگاه خود در جدول رده بندی بکشند و در طرف مقابل پیکانی ها دو امتیازی باقی ماندند تا پس از سه بازی نتوانند طعم پیروزی را بچشند.

بهترین بازیکن:

کرار جاسم علی رغم حضور موفقی که در بازی های قبلی تراکتورسازی داشت در این بازی توانست بهترین فرم بازی خود را به نمایش بگذارد، او علی رغم به ثمر رساندن یک گل، در ارائه بازی هجومی تیمش موثر بود، محمد ابراهیمی دیگر بازیکن موفق تراکتورسازان بود که علی رغم به ثمر رساندن یک گل، بارها خط دفاع حریف را آزار داد.

شرح گل‌ها:

تراکتورسازی ۱ پیکان ۰ (دقیقه ۲۴، لوسیانو ادینیو) : حرکت تراکتورسازان از جناح راست و ارسال دقیق ایرانپوریان به ادینیو رسید و او نیز با یک ضربه چکشی و زیبا دروازه پیکان را باز کرد.

تراکتورسازی ۲ پیکان ۰ (دقیقه ۲۶، محمد ابراهیمی) : ابراهیمی یکی از زیباترین گل های هفته سوم لیگ برتر را به ثمر رساند. وی از میانه های زمین صاحب توپ شد و یک تنه به دفاع پیکانی ها زد و با یک شوت دقیق و دیدنی از بیرون محوطه جریمه دومین گل را وارد دروازه احمدی کرد.

تراکتورسازی ۲ پیکان ۱ (دقیقه ۲۸، امیرحسین صادقی): دو دقیقه پس از گل تراکتورسازان، پیکانی ها توانستند یکی از گل های خورده را پاسخ دهند و ضربه ایستگاهی این تیم را که روی دروازه حریف فرستاده شد امیرحسین صادقی با یک ضربه سر تبدیل به گل اول این تیم کرد.

تراکتورسازی ۳ پیکان ۱ (دقیقه ۵۱، کرار جاسم) : حملات نیمه دوم تراکتوری ها یک گل برای آنها داشت و پاس دقیق سروش رفیعی را هافبک عراقی تراکتورسازان با شوتی محکم درون دروازه پیکان فرستاد.

اتفاق ویژه:

نتیجه نهایی این بازی دو اتفاق را برای اولین بار در لیگ برتر به وجود آورد، تراکتورسازان توانستند به اولین پیروزی خود دست پیدا کنند و پیکانی ها نیز اولین شکست خود را به دست آوردند تا پس از دو تساوی دو تیم در بازی های قبلی، نتایجی متفاوتی را به دست بیاورند.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۰ – اولین موقعیت جدی این بازی توسط تراکتورسازان رقم زده شد و کرار جاسم از پشت محوطه جریمه شوتی دیدنی و فنی را روانه دروازه پیکان کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۴ – حمله دیگری از سوی تراکتورسازان و این بار محمد نوری فرصت را برای گلزنی این تیم مهیا کرد اما این توپ نیز از دست رفت.
دقیقه ۲۱ – شوت زیبای ادینیو از روی یک ضربه ایستگاهی با برخورد به دیوار دفاعی پیکانی ها و سپس تیر دروازه به کرنر رفت.
دقیقه ۲۲ – سانتر تراکتوری ها و سپس ضربه سر محمد نوری با واکنش دیدنی احمدی راهی به دروازه پیکان نیافت و یک ضربه سر دیگر بازهم از نوری با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۰ – پاس سعید آقایی با ضربه کم اثر سر ادینیو دروازه پیکان را به خطر انداخت.
دقیقه ۴۵ – شوت محکم مهدی کیانی در آخرین دقیقه نیمه اول دروازه پیکانی ها را یک بار دیگر به خطر انداخت اما رحمان احمدی با واکنش به موقع خود این توپ را دفع کرد.
دقیقه ۴۹ – حرکت ادینیو و چرخش وی در محوطه جریمه با ضربه او ادامه یافت اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۵۹ – شوت راه دور پیکانی ها از پشت محوطه جریمه دروازه تراکتوری ها را به خطر انداخت اما این توپ توسط اخباری مهار شد.
دقیقه ۶۴ – حمله دیگر تراکتوری ها فرصت مناسبی را برای محمد نوری مهیا کرد اما ضربه نهایی نوری با اختلاف کمی از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵ – لوسیانو ادینیو در حالی که چیزی نمانده بود تا روی دروازه پیکان ایجاد خطر کند توسط داور به دلیل آفساید متوقف شد، البته تصاویر آهسته تصمیم داور را نقض می کرد.
دقیقه ۷۶ – ضربه شهریار مقانلو از پشت محوطه جریمه دروازه تراکتوری ها را به خطر انداخت اما اخباری این توپ را دور کرد.
دقیقه ۸۰ – لوسیانو ادینیو بازهم می توانست دروازه پیکان را باز کند اما در حالی که با رحمان احمدی تک به تک شده بود قافیه را به این دروازه بان باخت و توپ ریباند را از بالای دروازه به بیرون زد.

دیدگاه کاربران