برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

اعلام ارزشمندترین نام‌های تجاری دنیای فوتبال؛ منچستریونایتد همچنان در صدر

باشگاه منچستریونایتد برای دومین سال پیاپی به عنوان ارزشمندترین برند دنیای فوتبال انتخاب شده است.

به گزارش نود تی وی، موسسه مالی Brand Finance لیست جدید ۵۰ برند با ارزش دنیای فوتبال در سال ۲۰۱۶ را اعلام کرده است.

این موسسه در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده باشگاه انگلیسی منچستریونایتد با ارزش ۱،۱۷۰ میلیارد دلار همچنان با ارزش ترین برند دنیای فوتبال است. این در حالی است که ارزش این باشگاه نسبت به سال گذشته ۳ درصد کاهش یافته است. منچستریونایتد در حالی برای دومین سال پیاپی در صدر این لیست قرار گرفته که پس از بازنشستگی سر الکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳ نتایج خوبی کسب نکرده و فصل گذشته نتواست سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند اما با استخدام ژوزه مورینیو و جذب ستارگانی چون زلاتان ابراهیموویچ و پل پوگبا امیدوار است بار دیگر نتایج درخشان خود را تکرار کند.

باشگاه رئال مادرید که فصل گذشته فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد با ارزش ۱،۱۴۸ میلیارد دلار در رده دوم در این لیست جای گرفته است. این باشگاه اسپانیایی با رشد ۳۲ درصدی توانسته از رده سوم یک رده بالاتر بیاید.

باشگاه بارسلونا که سال گذشته در رده ششم این لیست قرار داشت با رشد ۲۸ درصدی و با ارزش ۹۹۳ میلیون دلار در رده سوم قرار گرفته است. بایرن مونیخ آلمان هم که سال گذشته پشت سر منچستریونایتد در ره دوم جای گرفته بود با ارزش ۸۶۷ میلیون دلار و کاهش ۷ درصدی به رده پنجم سقوط کرده است.

باشگاه لسترسیتی که فصل گذشته در عین ناباوری قهرمان انگلیس شد با رشد ۱۳۲ درصدی توانسته ۲۶ رده بالا بیاید و رده بیست و ششم این لیست قرار بگیرد.

۱۰ برند با ارزش دنیای فوتبال :

۱- منچستریونایتد  ۱،۱۷۰ میلیارد دلار

۲- رئال مادرید   ۱،۱۴۸ میلیارد

۳- بارسلونا  ۹۹۳ میلیون

۴- منچسترسیتی ۹۰۵ میلیون

۵- بایرن مونیخ  ۸۶۷ میلیون

۶- آرسنال  ۸۵۸ میلیون

۷- پاریسن ژرمن ۷۹۲ میلیون

۸- چلسی ۷۷۶ میلیون

۹- لیورپول ۷۴۸ میلیون

۱۰ تاتنهام ۴۴۱ میلیون

دیدگاه کاربران