برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

چه کسی بهترین بازیکن اروپا می شود؟

امشب و طی مراسمی در شهر موناکو فرانسه، مرد سال فوتبال اروپا از بین کریستیانو رونالدو، گرت بیل و آنتوان گریزمان انتخاب خواهد شد.

به گزارش “ورزش سه”، این سه نامزد، با رای ۵۵ روزنامه نگار اروپایی به این مرحله راه یافته اند. لوییس سوارز، لیونل مسی و بوفون نیز در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

سال گذشته، لیونل مسی موفق به بردن این جایزه شد. ما قصد داریم تا دلایل انتخاب یا عدم انتخاب این سه بازیکن را بررسی کنیم.

گرت بیل

دلیل انتخاب:

گرت بیل، فصل خوبی را سپری کرد و موفق شد با میانگین هر ۹۲ دقیقه یک بار گلزنی، آماری خوب را به جای بگذارد. این ستاره نقش پر رنگی در فتح لیگ قهرمانان داشت. در مسابقه فینال، پاس گل اول را برای راموس ارسال کرد و در ضربات پنالتی نیز نقش خود را به خویی ایفا کرد.

چند هفته قبل از آن، گرت بیل تک گل رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی برابر منچسترسیتی را به ثمر رساند تا این تیم راهی مرحله فینال شود. ستاره ولزی، در مسابقت یورو نیز عملکرد خوبی داشت و توانست ۳ گل به ثمر برساند. نمایش درخشان بیل در برابر بلژیک در جریان پیروزی ۱-۳ تیمش در مرحله یک چهارم نهایی یورو، تحسین بسیاری از کارشناسان را بر انگیخت.

دلیل عدم انتخاب:

یکی از دلایل بالا بودن آمار گلزنی بیل در لالیگا، مصدومیت های پی در پی او بوده است. آمار گلزنی او از رونالدو پایین تر است و هنوز هم باید مرد پرتغالی را نقش اول سانتیاگو برنابئو قلمداد کرد. با وجود نمایش خوب در یورو، بیل در تیم منتخب یوفا در این مسابقات جایی نداشت.

آنتوان گریزمان

دلیل انتخاب:

گریزمان، موفق به گذراندن یک فصل فوق العاده دیگر با اتلتیکو مادرید شد. او ۲۲ گل با لباس تیمش به ثمر رساند و شاگردان سیمئونه، فصل را تنها با سه امتیاز اختلاف با بارسلونا به اتمام رساندند. گریزمان به رهبر تیم مادریدی تبدیل شده بود و موفق به زدن ۷ گل برای هدایت اتلتیکو به فینال لیگ قهرمانان شد.

گریزمان در یورو ۲۰۱۶ نیز نمایش فوق العاده ای داشت و با زدن ۶ گل، آقای گل مسابقات لقب گرفت. همچنین جایزه بهترین بازیکن تورنمنت نیز نصیب این بازیکن جوان شد.

دلایل عدم انتخاب:

بهترین گلزن اتلتیکو در سال گذشته، در جدول گلزنان لالیگا پنج بازیکن را بالای سر خود می دید. همچنین گریزمان در تمامی تورنمنت ها، مدال نقره را بر گردن آویخت. لیگ قهرمانان برای او پایان تلخی داشت و آنتوان نتوانست مانع پیروزی پرتغال در فینال یورو ۲۰۱۶ شود.

کریستیانو رونالدو

دلیل انتخاب:

فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید، دوباره سالی رویایی را پشت سر گذاشت و موفق شد برای ششمین سال پیاپی، از مرز ۵۰ گل در فصل عبور کند. رونالدو یک بار دیگر با زدن ۱۶ گل آقای گل لیگ قهرمانان شد و رتبه اول و دوم رکوددار گلزنی در یک فصل را به خود اختصاص داد. همچنین پنالتی سرنوشت ساز او در برابر اتلتیکو، ضامن یازدهمین قهرمانی لوس بلانکوس در لیگ قهرمانان بود.

 

رونالدو در یورو ۲۰۱۶ هم نمایش درخشانی داشت و با زدن ۳ گل و دادن ۲ پاس گل، نقش ویژه ای در راهیابی تیمش به فینال و قهرمانی پرتغال داشت. افتخارات در رده ملی در کلکسیون افتخارات وی خالی بود. بدون شک او دارای بیشترین شانس برای بردن توپ طلای ۲۰۱۶ نیز خواهد بود.

دلیل عدم انتخاب:

با قهرمانی در لیگ قهرمانان و یورو ۲۰۱۶ و همچنین آمار گلزنی فوق العاده، پیدا کردن دلیل برای عدم انتخاب رونالدو به عنوان مرد سال اروپا کار آسانی نیست. شاید بتوان گفت که ۳۱ ساله شدن، کمی تاثیر او در زمین مسابقه را کمتر کرده یا او تنها ۲۵ دقیقه در فینال یورو برابر فرانسه حضور پیدا کرد.

 

دیدگاه کاربران