برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

دلایل کی روش برای حذف ۸ بازیکن از تیم ملی

کارلوس کی‌روش بی سروصدا هشت بازیکنی که در اردوی ایتالیا حضور داشتند را خط زد تا دور جدید تمرینات تیم ملی برای بازی با قطر بدون حضور این هشت بازیکن لیگ برتری ادامه پیدا کند.

به گزارش نود تی وی، طبیعی بود که با اضافه شدن بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی چند بازیکن حاضر در اردو از فهرست تیم ملی کنار بروند.

با بررسی پست به پست تیم ملی می توان تحلیل کرد چرا کی‌روش این هشت بازیکن را برای دیدار با قطر انتخاب نکرد.

رشید مظاهری

در اردوی تیم ملی چهار دروازه‌بان؛ علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری و رشید مظاهری حضور داشتند. قاعدتا برای یک بازی حضور چهار دروازه‌بان ضروری نیست و انتظار می رفت یک دروازه‌بان خط بخورد. حقیقی و بیرانوند که گلرهای اول و دوم تیم ملی اند. اینجا باید بین مظاهری و اخباری یکی خط می خورد.

محمد طیبی و عزت اله پورقاز

در قلب خط دفاع کی‌روش سه بازیکن مطرح دارد؛ از بین سید جلال حسینی، پژمان منتظری و مرتضی پورعلی گنجی یک بازیکن باید نیمکت نشین شود. به نظر می رسد کی‌روش ترجیح داده برای ذخیره این پست هم بیشتر روی محمد انصاری حساب باز کند که می تواند برای پست دفاع چپ هم یک ذخیره مطمئن باشد.

کمال کامیابی نیا

یکی دیگر از پستهای شلوغ تیم ملی هافبک دفاعی است. سعید عزت اللهی، آندرانیک تیموریان و امید ابراهیمی بازیکنانی اند که کی‌روش آنها را حفظ کرد و کمال کامیابی نیا قربانی ترافیک در این پست شد. از بین سه بازیکن فوق هم احتمالا یکی نیمکت نشین می شود. ضمن اینکه پورعلی گنجی هم توانایی این بازی را دارد.

رحیم زهیوی، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی و سروش رفیعی

مشخص بود که با اضافه شدن لژیونرها که اکثرا بازیکنانی در فازهجومی اند مهاجمان و بازیکنانی هجومی که در لیگ توپ می زنند کمتر شانس حضور در فهرست تیم ملی را پیدا می کنند. در این زمینه باید به کارلوس کی‌روش حق داد. داریوش شجاعیان، اشکان دژاگه، مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فر، مسعود شجاعی، میلاد محمدی، سردار آزمون، رضا قوچان نژاد وعلیرضا جهانبخش نفرات هجومی کی‌روش محسوب می شوند که بازی دادن همه آنها میسر نیست. در این میان خط خوردن سروش رفیعی قابل توجه بود. در فاز هجومی بازیکنان رقابت شدیدی برای حضور در ترکیب اصلی دارند. شاید فقط سردار آزمون و علیرضا جهانبخش از ثابت بازی کردن شان مطمئن باشند.

دیدگاه کاربران