برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

خانه خرابی رضائیان بر سر برانکو

حضور رامین رضاییان در پرسپولیس به سرانجام رسیده است و اکنون برانکو ایوانکوویچ با چالش بزرگی در پست دفاع راست خود روبروست.

به گزارش نود تی وی، رامین رضاییان بعد از حرف و حدیث فراوان موفق شد رضایت مسوولان پرسپولیس را برای حضور و بازگشت در این تیم جلب کند و اکنون امیدوار است موفق شود بار دیگر به ترکیب سرخپوشان بازگردد.

مدافع راست ملی پوش فصل گذشته پرسپولیس البته برخلاف فصل گذشته که بی رقیب در این جناح برای سرخپوشان به میدان می رفت اکنون با بازگشت حسین ماهینی و جذب صادق محرمی رقابت سختی برای رسیدن به ترکیب اصلی پیش روی خود خواهد داشت.

حسین ماهینی در چهار بازی اخیر سرخپوشان با حضور در این پست توانسته نظر برانکو ایوانکوویچ را به خود جلب کند و در این راستا دو پاس گل نیز به نام خود ثبت کرده است تا رقیبی سرسخت برای رامین رضاییان در این راه نشان دهد. با این شرایط باید دید حسین ماهینی که خود نیز یکی از گزینه های رسیدن مجدد به پیراهن تیم ملی است چگونه از سوی برانکو ایوانکوویچ در ترکیب این تیم حاضر خواهد شد.

در ادامه احتمالا حضور این دو بازیکن در ترکیب پرسپولیس را مرور خواهیم کرد.

* رضاییان وینگر راست شود

رامین رضاییان در طول دو فصل اخیر با خصوصیات بالای تهاجمی به نمایش در ترکیب تیم های خود حاضر شده است. رضاییان در راه آهن از سوی فرهاد کاظمی حتی اجازه نفوذ و حضور در خط حمله تیمش را نیز دریافت کرده بود و در فصل گذشته نیز در پرسپولیس چنین شرایطی داشت و بارها با نفوذهای پرتعداد خود به عنوان یکی از عناصر هجومی سرخپوشان نیز به میدان می رفت. احتمال اینکه در این شرایط برانکو ایوانکوویچ تصمیم بگیرد با اعتماد به خط دفاعی خود در این فصل که عملکرد رضایتبخشی نیز به جا گذاشته، از ماهینی در پست مدافع راست و رضاییان را به وینگر راست منتقل کند زیاد است. در این راه البته رضاییان به رقیبی سرسخت به نام فرشاد احمدزاده برخورد خواهد کرد و باید شماره ۱۰ سرخپوشان را از پیش رو بردارد.

* ماهینی دفاع میانی شود

دیگر پلانی که احتمالا پرسپولیس در راستای در اختیار داشتن دو عنصر فوق العاده در سمت راست پیش روی خود می بیند، استفاده از رامین رضاییان در سمت راست دفاعی و البته تغییر پست حسین ماهینی به دفاع میانی است. حسین ماهینی که سابقه بازی در این پست را در کارنامه دارد، تجربه همکاری در کنار سیدجلال حسینی را نیز پشت سر گذاشته است و بر همین اساس شاید برانکو ایوانکوویچ این نقش را برای دو بازیکن خود در نظر بگیرد. در این صورت حسین ماهینی باید در پست دفاع میانی با پل یانسکی، محمد انصاری و حامد آقایی بجنگدد. اتفاقی که این روزها محمد انصاری با تغییر پست از سمت چپ و حضور در دفاع میانی آن را تجربه کرده است.

* نیمکت نشین ۹۰۰ میلیونی؟

در صورتی که برانکو ایوانکوویچ نخواهد یکی از عناصر دفاعی سمت راست خود را در پست دیگری به میدان بفرستد، از میان ماهینی و رضاییان یک نفر نیمکت نشین خواهد شد. در حالی که ضعف بزرگ فوتبال ایران در این روزها کمبود دفاع راست استاندارد است، پرسپولیس پر پتانسیل ترین تیم در این زمینه خواهد شد و باید یکی از مهره های گرانقیمت خود را نیمکت نشین کند و با توجه به اینکه تغییرات در این پست کم اتفاق می افتاد، یکی از سرمایه های این تیم سوخت خواهد شد.

ضعف های بزرگی که به وجود می آید

پرسپولیس در صورتی که هر کدام از استراتژی های بالا را در نظر بگیرد به نوعی دچار ضعف و البته ضرر خواهد شد. نیمکت نشینی هر کدام از این بازیکن از بین ماهینی، انصاری، رضاییان و فرشاد احمدزاده بخشی از پلان های هماهنگ شده برانکو ایوانکوویچ را با مشکل مواجه خواهد کرد و البته نیمکت این تیم را گرانتر خواهد کرد.

در صورت حضور ماهینی در دفاع میانی و قرار گرفتن او در کنار سیدجلال حسینی هر دو دفاع میانی پرسپولیس را راست پا خواهد کرد و مولفه مثبت دو دفاع قبلی (حسینی – انصاری) با خصوصیات پای راست و چپ را از آنها خواهد گرفت.

در این بین اگر محمد انصاری به دفاع چپ نیز منتقل شود و به جایگاه قبلی اش برود، آرام طبع که گفته می شود یکی از خریدهای مثبت این تیم بوده نیز نیمکت نشین خواهد شد و این مساله نیز بخشی از کیفیت این تیم را کاهش خواهد داد. حضور رضاییان در پست وینگر راست نیز با توجه به ثباتی که فرشاد احمدزاده در کنار عملکرد خوبش در طی یک فصل گذشته به جا گذاشته را دچار مشکل خواهد کرد.

برانکو ایوانکوویچ که بارها در پیش فصل اعلام کرده بود ظرفیت بازیکنان تیمش را سنجیده و طبق آن به جذب بازیکن اقدام کرده، اکنون با حرکت عجیبی که رامین رضاییان در پیش فصل صورت داده و بار دیگر به تیم بازگشته، دچار چالش بزرگی شده که مطمئنا ذهن او را با درگیری فراوانی مواجه خواهد کرد و باید دید راهکار او در این باره چیست.

دیدگاه کاربران