برنامه اینترنتی نود

اخبار و ویدئوهای اختصاصی از ورزش کشور

پیشنهاد سردبیر

مجیدی به استقلال نمی اید

سرپرست باشگاه استقلال تهران در مورد وضعیت تیم ملی فوتسال پیش از جام جهانی، ریاست کفاشیان در کمیته فوتسال و شایعه حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی استقلال و حضور مجدد نظری‌جویباری در باشگاه، جذب بازیکنان جدید و مسائل روز آبی پوشان پایتخت صحبت کرد.

به گزارش نود تی وی:سرپرست باشگاه استقلال تهران در مورد وضعیت تیم ملی فوتسال پیش از جام جهانی، ریاست کفاشیان در کمیته فوتسال و شایعه حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی استقلال و حضور مجدد نظری‌جویباری در باشگاه، جذب بازیکنان جدید و مسائل روز آبی پوشان پایتخت صحبت کرد.
سیدرضا افتخاری در مورد شرایط این روزهای باشگاه استقلال بعد از حضورش در این باشگاه گفت: وضعیت این روزهای باشگاه استقلال مثل روزهای اولی است که فوتسال را تحویل گرفته بودم. به همین خاطر برای بهبود شرایط باید منتظر بمانید.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی حق امضا را به دست خواهد آورد، در این باره، توضیح داد: روز گذشته پیش‌نویس حکم من برای وزیر ورزش و جوانان رفته است اما دکتر گودرزی به خاطر مسافرت‌های هفته‌ “دولت” در دفترش حضور نداشت تا حکم را امضا کند. با این حال نیازی به حکم هم نیست. ما کارهای باشگاه را جلو می بریم. حتی وزیر ورزش و جوانان در نامه‌های که برای من می نویسد من را مدیرعامل خطاب می‌کند. ما کار باشگاه را انجام می‌دهیم. حکم برای قانونی شدن است تا دستگاه‌های نظارتی به ما گیر ندهند.

افتخاری درباره شایعات مربوط به بازگشت نظری جویباری به معاونت این باشگاه، خاطر نشان کرد: صبحت‌هایی مطرح شده ولی هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم. من به هیات مدیره هم اعلام کرده‌ام که با توجه به مشکلات موجود نیاز به آرامش داریم و فعلا نیرو نمی‌خواهیم. ابتدا باید وضعیت باشگاه مشخص شود. سپس کارها که پیش رفت خودمان متوجه کمبودها می شویم و نیرو می آوریم. با این حال هنوز به تصمیم نهایی نزدیک نشده‌ایم.

وی در ادامه همچنین از نهایی شدن حضور مجتبی حق دوست، بازیکن جوان نفت تهران در استقلال خبر داد و ادامه‌ داد: کارهای انتقال حق‌دوست به باشگاه استقلال انجام شده و قضیه نهایی است. تنها واریز مبلغ به حساب باشگاه نفت باقی‌ مانده بود که برای آن به سازمان لیگ نامه زدیم و از آنها خواستیم مبلغ قرارداد را از حساب باشگاه استقلال بر دارند و به باشگاه نفت بدهند تا رضایت نامه حق دوست صادر شود.

سرپرست جدید باشگاه استقلال همچنین درباره شایعات موجود مبنی بر نزدیک شدن فرهاد مجیدی به نیمکت تیم فوتبال استقلال، خاطرنشان کرد: این شایعات به هیچ عنوان صحت ندارد و خود فرهاد هم به دنبال این قصه نیست. زمانی که سرپرست تیم‌ ‌ملی فوتبال بودم فرهاد ۱۷ سال داشت که او را به تیم‌ ‌ملی آوردیم. چند سال هم پیش من بود و او را کاملا می شناسم. فرهاد در حال‌ حاضر، در حال گذراندن دوران مربیگری است و زمانی که دوره‌هایش را به اتمام رساند به کمک ما و تیم‌ ‌ملی می‌آید. معتقدم که حق او در تیم‌ ‌ملی خورده شد. ما تیم‌های زیادی در باشگاه داریم و می‌توانیم هدایت تیم‌های پایه را به او بدهیم. به‌ هر حال فرهاد باید از یک جایی شروع کند و محک بخورد. تا به حال تیمی دستش نبوده و سابقه مربیگری ندارد.

افتخاری در رابطه با جذب پادووانی به ایسنا، بیان‌ کرد: لئوناردو پادووانی خودش را بازیکن آزاد می‌داند و فیفا هم روی این موضوع تاکید دارد ولی باشگاه سپاهان اعلام کرده که برای جدایی پادووانی باید رضایت نامه امضا شود و به همین خاطر به فیفا شکایت کرده است و ظرف ۱۰ روز آینده تکلیف روشن خواهد شد.

سرپرست باشگاه استقلال تاکید کرد: شرایط استقلال رو به بهبودی است. از نتایج معلوم بود که تیم از شرایط مناسبی برخوردار نیست اما با آمدن من به تیم شوک وارد شد. ما از بهتاش فریبا هم خواهش کردیم تا به کادرفنی کمک کند. بازیکنان مورد نظر علیرضا منصوریان را هم جذب می‌کنیم. این اطمینان را هم به سرمربی تیم‌ ‌و هواداران می‌دهم که حمایت کامل ما از منصوریان ادامه‌ خواهد داشت.

افتخاری هم‌چنین درباره حضورش در مشهد مقدس برای تماشای بازی تیم‌ ‌ملی فوتسال ایران و ازبکستان و همچنین غیبت علی کفاشیان در این دیدار اظهار کرد: کفاشیان به مرخصی رفته است و در فدراسیون حضور نداشت. من هم قول داده بودم تا شروع جام جهانی از فوتسال حمایت کنم. به‌ هر حال کاری که از دستم بر آید انجام می‌دهم، چه مسئولیت داشته باشم و چه نداشته باشم. الان دیگر خودم هوادار فوتسال شده ام. تمام تلاشم را می‌کنم تا تیم خوب و با روحیه‌ای عازم مسابقات شود. بازی تیم‌ ‌ملی را هم از نزدیک دیدم و معتقدم که هنوز جا دارد تا به شرایط ایده‌آل خود برسد. مصدومیت‌ها بر طرف شده و تنها حسن زاده کمی مشکل دارد، اما او هم به جام جهانی می‌رسد. در این مدت باقی‌ مانده مربیان باید تلاش کنند تا نقاط ضعف تیم‌ ‌ملی را بپوشانند.

رییس پیشین کمیته‌ فوتسال درباره عدم علاقه کفاشیان به ریاست کمیته‌ فوتسال خاطر نشان کرد: کفاشیان بخواهد یا نخواهد در حال‌ حاضر رییس کمیته‌ فوتسال آسیا است. می دانم که به ریاست کمیته‌ فوتسال ایران هم علاقه دارد اما احتیاط می‌کند. البته باید خودش در این رابطه توضیح دهد. به‌ هر حال در فوتسال جو خوبی وجود ندارد. ما این همه تلاش کردیم و آخرش گفتند که فوتسال پسرفت کرده است ولی واقعیت این نیست. فوتسال در حال‌ حاضر صاحب شخصیت شده است و نباید از کنار موفقیت‌های ما نیز به راحتی گذشت.

وی درباره گروه ایران در جام جهانی فوتسال، عنوان کرد : گروه سختی پیش‌رو داریم، اما اگر یک درصد هم فکر می کردیم صعود نمی‌کنیم به کلمبیا نمی رفتیم. هدف ما صعود از گروه نیست،‌ بلکه قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر دنیاست. مطمئن باشید که اگر این تیم به نیمه نهایی نرسد، هیچ تیم دیگری در آینده این کار را نمی‌تواند انجام دهد. به‌ هر حال تیمی که می‌خواهد موفق باشد نباید به حریفان کاری داشته باشد.

رییس پیشین کمیته‌ فوتسال در ادامه در مورد این که گفته می‌شود کفاشیان منتظر است تا فوتسال به نایب رییسی ارتقا پیدا کند و سپس ریاست آن را بر عهده بگیرد، گفت: تا دیروز می‌گفتند که رییس کمیته‌ فوتسال باید نایب رییس فدراسیون باشد اما حالا بر عکس شده است. دوستان به آن چیزی که دنبالش بودند به آن دست پیدا کردند. البته برای ارتقای فوتسال به نایب رییسی ابتدا باید آیین‌نامه‌ در مجمع تغییر کند. برای حفظ حرمت کفاشیان از مهدی تاج خواسته‌ام تا در اولین فرصت این موضوع در مجمع به رای گذاشته شود.

وی ادامه داد: من به رییس فدراسیون اطمینان خاطر دارم که کفاشیان می‌تواند در فوتسال موفق باشد و نباید به حرف‌های بیرونی توجهی کنیم. برخی برای آمدن به کمیته‌ فوتسال خواب‌هایی دیده بودند اما خوابشان تعبیر نشد. اسمی نمی آورم، خودتان می‌دانید که چه کسانی را می گویم. من به تاج قول داده‌ام که به فوتسال کمک کنم حتی بعد از جام جهانی تا کارها بر روی زمین باقی نماند. با کفاشیان هم پنجشنبه صحبت کرده‌ام و او از من قول گرفته است تا به فوتسال کمک کنم و من این کار را خواهم کرد، چون برای این رشته خیلی زحمت کشیده ام و حیف است که آن را در این شرایط حساس به حال خودش رها کنم. دوستان هم باید مراقب رفتار و صحبت‌های خود باشند تا جو بر هم نریزد. در حال‌ حاضر فوتسال مستقل شده و ما از تاج فقط حمایت می‌کنیم. این رشته تقریبا به سمت خودکفایی رفته است. فدراسیون هم اگر کمکی می‌کند برای تیم‌ ‌ملی است نه سازمان لیگ. البته ما شرایط فدراسیون را به خوبی درک می‌کنیم ولی برای عبور از این شرایط نیاز به کمک داریم.

افتخاری در پاسخ به این پرسش که آیا برای حضور در کنار تیم‌ ‌ملی به کلمبیا خواهد رفت یا نه؟، گفت‌: اگر در داربی نتیجه‌ بگیریم، برای مرحله حذفی به کلمبیا می روم. روز دوشنبه هم بازیکنان از جمله حسین طیبی در رختکن درخواست زیادی از من کردند که به همراه آنها به کلمبیا بروم.

رییس پیشین کمیته‌ فوتسال درباره لباس‌های تیم‌ ‌ملی فوتسال و این که بر خلاف فوتبالی‌ها از برند آدیداس استفاده نمی‌کند، اضافه‌ کرد: البسه‌ آدیداس برای یک بازی در اختیار تیم‌ ‌ملی فوتبال قرار گرفته است و بعد از آن نیز با جیووا هنوز قرارداد دارند اما فدراسیون فوتبال می‌تواند به بهانه کیفیت پایین و چینی بودن این لباس‌ها زیر قرارداد بزند.

وی درباره بی توجهی سازمان صدا و سیما به فوتسال و پخش نشدن نیمه دوم بازی تیم‌ ‌ملی ایران و ازبکستان از شبکه سوم به ایسنا، اظهار کرد: اسپانسر را در این زمینه مقصر می دانم. آنها باید پیش از شروع بازی مبلغ را به حساب سازمان صدا و سیما واریز می‌کردند ولی این اتفاق رخ نداد.

دیدگاه کاربران